Тема:
Письмова нумерація чисел 11-20. Доповнення рівностей. Розв'язування задач.
Побудова ламаних ліній. (с. 93)
Мета:
освітня: продовжити вчити письмово
нумерувати числа від 11 до 20, закріплювати уміння доповнювати нерівності,
розв'язувати задачі, закріпити знання про ламану лінію та навчати будувати їх; розвивальна:
розвивати логічне мислення, кмітливість, пам'ять, увагу; виховна: виховувати бажання
вивчати математику. повагу до однокласників;
практична: навчитися креслити ламані лінії.
Обладнання:
картки для індивідуальної роботи, картка до вправи "Втікачі", зошити,
олівці, ручка, лінійка.
Підручник: М. В. Богданович,
Г. П. Лишенко
«Математика» 1 клас, с. 93.
Хід уроку
I.
Організаційний
момент.
Дзвоник
дзвенить, не стихає,
Школярів усіх скликає:
Школярів усіх скликає:
Гей, до
класу поспішайте,
На місця
свої сідайте.
II.
Повідомлення
теми. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
- Сьогодні на уроці ми
повторимо нумерацію чисел від 11 до 20, будемо доповнювати рівності,
розв'язувати задачі. А також будемо будувати ламані лінії. Урок буде цікавий,
але інформація дуже важлива для вас, тому сідайте рівненько, слухайте уважно,
починаємо урок.
III.
Актуалізація
опорних знань і способів дії.
1. Складання двоцифрових чисел з
десятка і одиниць.
10 + 4
10 + 2
10 + 5
10 + 6
10 + 8
10 + 3
10 + 4
10 + 2
10 + 5
10 + 6
10 + 8
10 + 3
2. Логічна вправа «Втікачі».
- Рахувати ти мастак?
Поверни на місце знак.
Поверни на місце знак.
3.
Усна лічба до 20.
4. Задача
на кмітливість
Петрик читає швидше за
Мишка, а Мишко — швидше за Дмитрика. Чи зможе Петрик читати швидше за Дмитрика?
(Так)
IV.
Формування
нових знань і способів дії.
1. Каліграфічна
хвилинка
- Відкрийте зошити. Від
слова перевірено або від написаного вдома відступіть 4 клітинки вниз і на 5
клітинці пропишіть рядок цифри 13. (вчитель показує на ошці)
2. Математичний диктант
- Відступіть 2 рядки вниз від
написаного. На 3 рядку пишемо М.д. і записуємо через кому числа, які я
говоритиму:
- запишіть
числа, в яких 1 десяток 3 одиниці; 1 десяток 5 одиниць; 2
десятки
- число
15 збільшити на 1
- число
16 зменшити на 16
- запишіть
різницю чисел 13 і 3
- суму
чисел 10 і 2
3. Доповнення
нерівностей
- Відкрийте підручники
на сторінці 93. Дивимося на 1 завдання. 3+7=10 і 7+3=10 який закон додавання
використано? (від перестановки доданків сума не змінюється) Погляньте на
наступні приклади: 10-3=7 і 10-7=3 В цих прикладах у нас правило: щоб знайти
невідомий доданок потрібно від суми відняти відомий доданок. Від прописаного рядка відступіть дві клітинки
вниз і на 3 запишіть цей стовпчик. Допишіть за зразком подані в підручнику рівності.
Коля назве 1 рівність, Марк - другу... (вчитель допомогає)
Фізкультхвилинка
Всі
піднесли руки — раз!
На
носках стоїть весь клас,
Два —
присіли, руки вниз,
На
сусіда подивись,
Раз! —
і вгору,
Два! —
і вниз,
На
сусіда не дивись.
Будем
дружно ми вставати,
Щоб
ногам роботу дати.
Раз —
присіли, два — піднялись.
Хто
старався присідати,
Може
вже відпочивати.
4. Розв'язання задач
- Завдання 2 прочитає
Женя. Отже, що купили? (2 кг огірків, 3 кг помідорів, 4 кг яблук). Назвіть
овочі (огірки, помідори) Фрукти (яблука) Як дізнатися скільки було овочів?
(2+3=5) Молодці. Отже овочів у нас 5 кг, а фруктів? (4кг) То чого більше?
(овочів) Чи можемо ми дізнатися на скільки овочів більше ніж фруктів? (так) Як?
(5-4=1) Правильно, молодці.
- Завдання 4 прочитає
Лєра. Скільки зошитів у клітинку купила
Марійка? (7) Що відомо про зошити у лінію? (їх на 3 більше) Як дізнатися
скільки зошитів у лінію? (7+3=10 зошитів у лінію) Ми можемо дізнатися скільки
всього зошитів? (10+7=17) Молодці.
5.
Побудова ламаної лінії
(На дошці —
малюнок)
- Із чого
складається ламана лінія? (Зі шматочків)
- Як можна
назвати ці шматочки? (Відрізки, тому що в кожного шматочка є початок і кінець.)
- Ці
відрізки з’єднано один з одним, як вагончики в потязі: кінець одного є початком
іншого.
Пригадаємо:
ламана лінія — лінія, що складається із двох і більше відрізків, які не лежать
на одній прямій. Кінець першого відрізка є початком другого, кінець другого —
початком третього. Ці відрізки називаються ланками.
- Дивимося
завдання 5.
- Чим
відрізняються ці лінії? (В другій - початок співпадає з кінцем)
- Скільки
ланок має ламана лінія ліворуч? (3)
- Скільки
ланок має ламана лінія праворуч? (6)
- Накресліть
в зошитах таку ламану, як на малюнку зліва. Для цього відступіть 4 клітинки від
написаного, на 5 поставте крапку, з неї починайте креслити перший відрізок. За
допомогою лінійки виміряйте довжину кожного відрізка і перенесіть їх до себе в
зошит (вчитель кресле на дошці).
V.
Закріплення
раніше вивченого. Формування вмінь і навичок.
1. Вправи з логічним
навантаженням
- Дивимося на завдання
3. Соня читає умову. Як будемо міркувати, щоб дізнатися чия маса більша, кота
чи собаки? (Собаки, 1 собака важе як два кота
- Завдання 6. Діана
читає умову. Потрібно доповнити і розв'язати задачу. Хто спробує? Ще хто?
Молодці!
2. Індивідуальна робота
за картками
- Кожен отримав картку
із завданням. Хто все виконає - піднімає руку. Через 3 хвилини я збираю картки.

VI.
Підсумок
уроку. Оцінювання знань учнів.
-
На
уроці мені найбільше сподобалося......
- На уроці я вчився.....
- Мені було важко...
- Я б хотів
дізнатися...

Немає коментарів:
Дописати коментар